Większość z zadbanych kobiet wie, że wraz z końcem lata nasza skóra wymaga regeneracji i nawilżenia po ekspozycji na słońcu i nadmiernym poddawaniu się promieniowaniu UV. To jednak nie wszystko. Aby nasza skóra była promienna musimy zadbać o nasze samopoczucie, wewnętrzną równowagę i nie pozwolić aby aura odebrała nam wigor. Są sprawdzone sposoby aby jesienią poczuć energię w sobie, a tym samym pomimo słoty wyglądać i czuć się kwitnąco.

Porada 1

Jednym ze sposobów pozytywnego oddziaływania na ustrój człowieka jest masaż. Wiele wiemy o masażu klasycznym i jego dobroczynnym działaniu na poszczególne układy, skórę, mięśnie i kości. W sposób nieinwazyjny, wręcz naturalny potrafi prowadzić do zdrowienia człowieka. Często z niego korzystamy ale niestety gdy pojawia się ból mimo wszystko najczęściej sięgamy po tabletkę zapominając o tych naturalnych metodach leczenia. A to wielka szkoda.

Porada 2

Znana jest nam terminologia „Medycyna chińska”, „Akupunktura”, „Refleksologia”. Jednak nie mamy zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z dobrodziejstw jakie daje medycyna naturalna poza ziołolecznictwem. W odróżnieniu od masażu klasycznego, gdzie fizykoterapeuta skupia się na problemach ciała np. sztywnym barku, terapia Shiatsu wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, jako terapia holistyczna „patrzy” na całość organizmu by usunąć widoczne lub ukryte objawy złego stanu. Poprzez masaż Shiatsu oddziaływuje się na umysł i emocje. Większość z nas nie wie o tym, że brakuje nam w ciele równowagi energetycznej. Stres, przemęczenie, złe nawyki żywieniowe, zbyt mało snu zaburza nam tą równowagę zwaną homeostazą. A to prowadzi do szeregu chorób.

Porada 3

Jeśli chcesz wiedzieć więcej to przeczytaj ciekawostkę. Badania naukowe wykazują, że Shiatsu zmniejsza poziom hormonów stresowych /noradrenalina, adrenalina, kortyzol/, równoważy aktywność obu półkul mózgowych /pomiary za pomocą EEG/, poprawia funkcje oddechowe, pobudza receptory nacisku. Masaż uciskowy powoduje wzrost aktywności parasympatycznego układu nerwowego w obrębie układu autonomicznego mówiąc prościej układu odpowiedzialnego za odpoczynek organizmu i poprawę trawienia.